Пълзящо растение за тераса

Petranka

Member
Здравейте.

Какви са вашите предложения за пълзящи растения по терасите? Виждала съм няколко обрасли с цветя, просто са уникални пък и от една страна са практични, защото пазят сянка.
Може ли някакъв съвет? Дали, ще расте по стената или по решетка, няма значение.
 

kaktus

Member
Аз харесвам пасифлората ,тя издържа на слънце и цветовете са възхитителни .Може и каскадна петуния тя също е много красива.
 

georgizm

Member
Зелено ли да е или цъфтящо? Преди майка ми садеше нещо, на което викаше фунийка, тъй като цвета му приличаше на фуния. Ще я питам какво му е истинското име. Вадеше семена от него и на следващата година ги засаждаше в малки саксии и те си влечаха. Беше накарала баща ми да и забие пирончета и да им върже някакъв конец по които да влекат. Беше постоянно нацъвтяло. Сега направиха ремонт и решиха да не слагат пирони и направо ми изглеждат пусти терасите на апартамента им. Изключително красиво и нежно е.
 

Petranka

Member
Зелено ли да е или цъфтящо? Преди майка ми садеше нещо, на което викаше фунийка, тъй като цвета му приличаше на фуния. Ще я питам какво му е истинското име. Вадеше семена от него и на следващата година ги засаждаше в малки саксии и те си влечаха. Беше накарала баща ми да и забие пирончета и да им върже някакъв конец по които да влекат. Беше постоянно нацъвтяло. Сега направиха ремонт и решиха да не слагат пирони и направо ми изглеждат пусти терасите на апартамента им. Изключително красиво и нежно е.


Е то тогава сякаш малко насила карано да пълзи или ?
 

georgizm

Member
Е то тогава сякаш малко насила карано да пълзи или ?

Не, то си влече попринцип, просто му бяхме направили "път". Иначе попитах за истинско име, но майка не знаеше. Каза че го знае от родителите си като фунийка.
 
Top