Реколтата от домати тази година

georgizm

Member
Здравейте,

Любимото ми растение за отглеждане(а и за консумация) е доматът. Как беше при вас миналата година. При мен всички сортове бяха доста слаби, като самите домати, някои от тях имаха петна по кората. Тази година за сега доматите вървят много добре. Много цвят, наситен вкус и изключително едри. При вас как е? От мои близки знам, че миналата година също е била слаба, но при някои от тях тази тенденцията се запазва, със същите симптоми. Дано се оправят нещата.
 

admin

Administrator
Staff Member
и на мен доматът ми е любимото за отглеждане; от където и да го поглендеш - от бабите и дядовците, и през соц. бригадите, та през Холивуд (Кръстникът) та до сегашните времена на хубави наши и лоши чужди нелегални домати ...

готиното му е че расте почти навсякъде, обича всякаква почва и торове, обича водата и слънцето.

за годините и сортовете също много може да се говори; поне от годините опит който имам забелязвам че и времето, и сортовете се променят.

предполагам че е добре да се опитват различни торове, места, подходи защото самото повтаряне на същото от миналата година не е гаранция за успех.

аз съм доволен от това как върви годината, успехи!
 

georgizm

Member
Да, много е непретенциозно растение. Интересното е, че липсата на вода също не му пречи кой знае колко. Случвало ми се е с дни да не мога да полея и растенията почти не мръднаха. Сигурно има ефект в дългосрочен план, но веднага след поливането живнаха. Докато, например, пипера спира да ражда, краставиците стават отровно горчиви...

Местата е добре да се сменят. То като цяло е добре да се сменят местата на растенията в градината. Там където тази година си сял домати е добре догодина да сееш нещо друго и така. Там слагаш картофите на следващата, а където са били картофите засаждаш пипер. На мястото на пипера доматите.
 
Миналата година откъм домати беше изключително слаба. Засега нещата са по-добре.
 

georgizm

Member
Аз вече бера здраво. Дано и за напред е така. Годината май ще е богата.
 

kaktus

Member
При нас засега е слаба реколтата,дори и в парника има много малко узрели домати.
 

georgizm

Member
При нас засега е слаба реколтата,дори и в парника има много малко узрели домати.

Лошо. При мен да чукам на дърво още е добре. И доматите са доста едри също така. Обаче е чмного сухо и трябва здраво поливане.
 
Top