Защо нямаме право да стреляме по крадец в нашата градина?

admin

Administrator
Staff Member
Сега чак видях историята за бабата/лелята с незаконната пушка стреляла по крадец ... и тя била виновна; тотално не разбирам и не съм съгласен.
 

georgizm

Member
Можеш да се защитиш от евентуален нападател, като си въоръжен със същото или по-леко оръжие. Това е българското законодателство за съжаление. На запад не е така. И да искаш много трудно можеш да се защитиш от нагли крадци. Ама те не крадат, те продто са влязли, за да "преместят" нещо....

Трябва да се промени закона и да се разреши притежанието на оръжие за защита на дома и собствеността и в частна собственост законът да не важи, но едва ли ще е скоро.
 

Petranka

Member
Едва ли това някога, ще стане. То един път да е било някой да стреля по крадец, не е. Щом толкова пъти сме го виждали и нищо не се е променило, съмнявам се че скоро нещо ще се промени.
 

georgizm

Member
Ще се промени, но ако има обществен натиск. Иначе трудна работа. Както знаете всичко нормално в тази държава става след протести и гражданска инициатива.
 

kaktus

Member
Не знам дали няма да стане по-зле ,ако всеки е въоръжен.
 

georgizm

Member
Не знам дали няма да стане по-зле ,ако всеки е въоръжен.

Ами трябва просто да има регулация. Използваш ли оръжието не където трябва и влизаш в затвора. То и сега който има лоши намерения си намира оръжие, за съжаление...
 
Top